Kimyasal

Farklı türden birçok kimyasal özellikle son 40 yılda hayatlarımızda önemli bir yer edinmeye başladı. Deterjanlar gibi evlerimizde kullandığımız birçok temizlik malzemesi, günlük hayatımızın bir parçası olan kişisel bakım ürünleri ve sıvı yakıt, pil gibi birçok kimyasal ürün atığa dönüştükten sonra doğanın dengesini ciddi derecede bozuyor. Çevresel açıdan sorumlu şekilde yönetilmediklerinde bu atıklar toprağı, suyu ve havayı kirletiyor; canlı hayatını tehlikeye atıyor. Sürdürülebilir atık yönetimi ile bu atıkların döngüsel ekonomiye ve kullanıma kazandırılması mümkün.

Kimyasal Endüstrisi ve Etkileri

Fazla Kimyasalları Faydaya Dönüştürdüğümüz Servislerimiz

Kurumların çeşitli sebepler ile standart satış kanalından satamadığı, stoklarında yaşlanan fazla kimyasal ürünlerini tedarik ediyor; bu ürünleri yeni alıcı kitleleriyle buluşturuyoruz. Hem tedarikçiler hem alıcılar için finansal avantaj sağlarken gerçekleşen satışlar aracılığıyla fazla ürünleri israf olmaktan kurtararak çevresel fayda yaratıyoruz.

Kurumların farklı türdeki boya, kozmetik ya da deterjan gibi kimyasal atıklarını fayda odaklı Geri Dönüşüm servisimiz ile tek nokta üzerinden döngüsel ekonomiye kazandırıyor, kurumlara finansal avantaj sağlarken çevresel etkilerini pozitife çeviriyoruz.

Uzman kadromuz tarafından kurumların ihtiyacına özel hazırlanan Sürdürülebilirlik Danışmanlığı hizmetlerimiz ile kurumsal sürdürülebilirlik hedeflerini aksiyona dönüştürüyoruz. Geliştirdiğimiz hizmetler aracılığıyla kurumların somut, uzun vadeli ve pozitif etki yaratmasını sağlıyor; kurumsal kimliklerini ve iletişimlerini güçlendiriyoruz.

Haydi birlikte fazlayı faydaya çevirelim, atığı önleyelim.