Ambalaj

Ambalaj; çeşitli dış etkenlerden korunması gereken ürünlerin kağıt, karton, cam, plastik ve metal gibi koruma özelliği bulunan malzemeler ile sarılması ve kaplanması için üretilen bir materyaldir. Birçok farklı sektörde ürünler paketleme ihtiyacı duyduğu için ambalaj üretimi ve atığı oldukça yüksektir. Küresel olarak her yıl oluşturduğumuz atığın 3’te 1’i ambalaj malzemelerinden oluşmaktadır. Ambalaj üretiminde günümüzde çoğunlukla tercih edilen materyal, üretiminin kolay ve uygun fiyatlı olması sebebiyle plastiktir. Bu sebeple küresel plastik üretiminin %40’ı ambalaj sektörü için yapılmaktadır ve üretilen plastiklerin çoğu tek kullanımlıktır.

Ambalaj Endüstrisi ve Etkileri

Fazla Ambalajları Faydaya Dönüştürdüğümüz Servislerimiz

Kurumların çeşitli sebepler ile standart satış kanalından satamadığı, stoklarında yaşlanan fazla ambalaj ürünlerini tedarik ediyor; bu ürünleri yeni alıcı kitleleriyle buluşturuyoruz. Hem tedarikçiler hem alıcılar için finansal avantaj sağlarken gerçekleşen satışlar aracılığıyla ambalaj fazlalarını israf olmaktan kurtararak çevresel fayda yaratıyoruz.

Kurumların farklı türdeki plastik, ahşap, alüminyum ya da kompozit gibi ambalaj atıklarını fayda odaklı Geri Dönüşüm servisimiz ile tek nokta üzerinden döngüsel ekonomiye kazandırıyor, kurumlara finansal avantaj sağlarken çevresel etkilerini pozitife çeviriyoruz.

Uzman kadromuz tarafından kurumların ihtiyacına özel hazırlanan Sürdürülebilirlik Danışmanlığı hizmetlerimiz ile kurumsal sürdürülebilirlik hedeflerini aksiyona dönüştürüyoruz. Geliştirdiğimiz hizmetler aracılığıyla kurumların somut, uzun vadeli ve pozitif etki yaratmasını sağlıyor; kurumsal kimliklerini ve iletişimlerini güçlendiriyoruz.

Haydi birlikte fazlayı faydaya çevirelim, atığı önleyelim.