Fazla Mobil İşlem Rehberi

ÜRÜNÜN SEÇİLMESİ

Fazla Mobil ana sayfasında bulunan “Mağazalar” kategorisinde yer alan “Liste” başlığı altında işletme isimleri, logoları, çalışma saatleri, işletme puanları ve konumunuza olan uzaklıkları yer almaktadır. İşletmeler hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek ve sürpriz kutuların ne olduğuna ilişkin ipucu alabilmek adına dilediğiniz işletmenin üzerine tıklamanız yeterlidir. Yine “Mağazalar” kategorisinin “Harita” başlığı altında işletmelerin, açılan harita üzerindeki dağılımını görebilir, dilediğiniz konuma tıklayarak ilgili işletmenin sayfasına ulaşabilirsiniz. Aklınızda bir işletme var ve oradan sipariş vermek istiyorsanız “Mağaza Ara” kutucuğuna işletme ismini girerek, kolaylıkla işletmenin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Fazla Mobil’in “Keşfet” kategorisinde ise size en yakın işletmeleri, sizlere sundukları sürpriz kutular ile görebilirsiniz.

Fazla Mobil üzerinde kayıtlı olan ve ilan veren işletmelerden birinin teklifi ilginizi çekiyor ancak sipariş verme konusunda kararsız iseniz, teklifin bulunduğu ilanın sağ üst köşesinde yer alan kalp işaretine tıklayarak teklifi favorilerinize alabilir, Fazla Mobil ana sayfasında bulunan “Favoriler” kategorisinde ilgili tekliflerin değerlendirme kararını sonraya bırakabilirsiniz. Sipariş verme kararı verdiyseniz, o zaman ilgili teklifin bulunduğu kutuya tıklamanız ve işletmeye ait bilgilerin de yer aldığı açılan sayfada bulunan “Bu Kutuyu Kurtar” butonuna basmanız yeterlidir. Hemen akabinde ise işletmenin sizlere sunduğu sürpriz kutuların içerisinde hangi lezzet, hayvan maması veya çiçek ürünlerinin olduğunu tam olarak bilemediğimizi belirttiğimiz metni “Anladım” butonuna basarak geçebilir ve sürpriz kutu adedini tercihinize göre belirleyebilirsiniz.

“Bu Kutuyu Kurtar” butonuna tıklayarak seçtiğiniz sürpriz kutuyu, adedi ve indirimli tutarıyla birlikte ödeme özeti altında ödeme yapmadan önce görebilir, dilerseniz sayfada geri giderek, adet bilgisini değiştirebilir ya da ilgili işletmeden yapmak üzere olduğunuz sürpriz kutu siparişinden vazgeçebilirsiniz.

Fazla Mobil ana sayfasında bulunan “Siparişler” kategorisinde ise yeni vermiş olduğunuz siparişleri “Aktif Siparişler” altında; ödemesini yaptığınız ve işletmeden teslimini aldığınız geçmiş siparişleri ise “Geçmiş Siparişler” altında takip edebilirsiniz.

ÜYELİK

Fazla Mobil’ e hızlı bir şekilde üye olarak, alışveriş keyfine başlayabilirsiniz.

Üye olmadan Fazla Mobil’de yer alan ilanlara bakabilir, işletmelere ve size sundukları sürpriz kutulara göz atabilirsiniz; ancak Fazla Mobil üzerinden sipariş verebilmeniz için üye olmanız gerekmektedir.

Üye olabilmeniz için i) Facebook, ii) E-mail, iii) Google ya da iv) Apple üzerinden Fazla Mobil’de bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. İlgili alanları doldurarak Üyelik Sözleşmesi’ni ve Aydınlatma Metni‘ni onayladıktan sonra hesabınız başarıyla oluşacaktır.

Halihazırda üyeliğiniz varsa ancak şifrenizi hatırlayamıyorsanız “Giriş Yap” bölümünden “Şifremi Unuttum” butonuna basarak kayıtlı e-posta adresinize gelen yeni şifre ile fazla lezzetlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

ÖDEME BİLGİLERİNİN GİRİLMESİ VE ONAY

Fazla Mobil’de yalnızca kredi kartı ile ödeme alınmaktadır.

Kredi kartı ile ödeme sırasında üzerinde yer alan ad-soyad, kart numarası, son kullanma tarihi, kartın arka yüzünde bulunan 3 haneli güvenlik numarası yazıp, uygun gördüğünüz taksit seçeneğini seçerek ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

Ödeme başarılı olduğunda siparişiniz oluşur ve teslimat kodunuzu görebileceğiniz sipariş detay sayfasına yönlendirilirsiniz. Siparişinizin başarıyla oluşturulduğuna ilişkin onay bilgisi ayrıca telefonunuza mail adresinize e- posta ile iletilecektir.

TESLİMAT BİLGİLERİ

Fazla Mobil üzerinden verilen siparişlerin teslimatları Gel-Al sistemine dayanmaktadır. Başka bir ifadeyle, siparişleri kendiniz teslim almanız gerekmektedir. Bu kapsamda, ödemeler yapılıktan sonra ilgili siparişinizi, sipariş detayında verilen teslimat kodu ile yine işletmenin Fazla Mobil üzerinden belirttiği saat aralığında işletmenin fiziki mağazasından teslim alabilirsiniz. Teslimat kodunuz ile teslim almanız gereken süreyi “Aktif Siparişler” sayfasından takip edebilirsiniz.

Siparişinizi teslim almak için teslimat süresi içerisinde işletmenin fiziki mağazasına gittiğinizde mağazanın kapalı olması veya herhangi bir muhatabın bulunmaması halinde lütfen bizimle 0850 885 0839 numara üzerinden irtibata geçin. Bu hallerde Fazla Gıda mağduriyetinizi gidermek için gerekli müdahaleyi yapacaktır.

İADE VE DEĞİŞİM

Gıda ürünleri kapsamında vereceğiniz yiyecek veya içeceklerin bulunduğu sürpriz kutu siparişleriniz bakımından cayma hakkınız bulunmamaktadır. Zira atık üretiminin önüne geçilmesi hareketine katılarak siparişini verdiğiniz ürünler, çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi yaklaşmış ürünlerdir.

Dostlarımız için petshop işletmelerinden vereceğiniz sürpriz kutu siparişlerinden çıkacak hayvan mamalarına ilişkin olarak cayma hakkınızın bulunup bulunmadığı hususu teslim aldığınız ürünün son kullanma tarihinin yakınlığına göre belirlenir. Ancak teslimat sırasında ya da sonrasında ambalajını ya da paketini açtığınız mamalar bakımından cayma hakkınız bulunmamaktadır. Zira bu nitelikteki ürünlerin iadesinin yapılması, sağlık ve hijyen bakımından sakıncalıdır.

Çiçek işletmelerinden teslim alacağınız sürpriz kutuların içerisinden aranjman, buket vb. özel olarak hazırlanmış çiçekler bakımından cayma hakkınız bulunmamakla birlikte saksı veya tohum halinde kutuya yerleştirilmiş çiçekler bakımından cayma hakkınız bulunmaktadır. Cayma hakkınızın bulunduğu ürün/ürünleri teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin iade edebilirsiniz.

İade ve değişim için aşağıda belirttiğimiz iade talep formunu doldurmanız ve iade konusu ürünü, siparişi verdiğiniz işletmeye teslimatta olduğu gibi kendiniz gelerek bırakmanız gerekmektedir. Fazla Mobil üzerinden verilen siparişlerin teslimatı bakımından Gel-Al sistemi benimsendiği ve uygulandığı için herhangi bir anlaşmalı kargo veya kurye firması bulunmamakta olup, bu firmaların hizmetlerinden yararlanılmasından doğacak tüm masraf ve giderler sizlere ait olacaktır.

Teslim aldığınız sipariş kutunuzda, siparişinizle uyuşmayan bir durum, ayıp veya hata ile karşılaşırsanız lütfen ilgili işletmeyi bilgilendiriniz. Eğer işletme bu sorunu gidermek için herhangi bir işlem yapmaz ise bizimle 0850 885 0839 arayarak veya 0546 902 3625 Whatsapp üzerinden iletişime geçiniz. Talebiniz, tarafımızdan en uygun şekilde değerlendirilecek olup, gerekli görüldüğü durumlarda sipariş iptal edilip, ücret iadesi tarafınıza yapılacaktır.

Sipariş iptallerinde ürün bedeli tahsil edilmiş ise müşterinin iptali bildirmesinden itibaren 14 (on dört) gün içinde müşteriye nakden ve defaten ödenir. Kredi kartlı ödemelerde iade işlemi de müşteri kredi kartına iade sureti ile yapılır.

ŞİKAYET

Dilerseniz, sipariş ve teslimat sürecine ilişkin olarak Ürün’e ilişkin ya da Ürün’den bağımsız şikayet ve yorumlarınızı Mağazayı Değerlendir başlığı altında belirtebilirsiniz. 0850 885 0839 arayarak veya 0546 902 3625 Whatsapp üzerinden bizlere iletebilirsiniz.

UYUŞMAZLIK

Bizimle ya da işletme ile yaşayabileceğiniz her türlü uyuşmazlığın çözümünde T.C. Ticaret Bakanlığı ve ilgili mevzuat gereğince ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değeri aşan durumlarda Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

Elektronik ticaret kapsamında işbu İşlem Rehberi ile Fazla Mobil üzerinden onayladığınız veya onaylamadığınız Kullanıcı Sözleşmesi, Aydınlatma Metni, Ticari İletişim İzni Metni ve Çerez Politikası’na Uygulama Hakkında‘dan, geçmiş siparişlerinize yönelik onayladığınız Ön Bilgilendirme Formu ile Satış Sözleşmesi’ne mailleriniz üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Örnek İade Formu

Sipariş Numarası Ürün Kodu Ürün Tanımı Adet İade Sebep Kodu İade Sebebi
        A Ürün Hasarlı
        B Yanlış Ürün Gönderimi
        C Yanlış Sipariş Verilmesi
        D Ürün Kalitesinden Memnuniyetsizlik
        E Diğer

Adı Soyadı:

Telefon:

Adres:

Tarih:

İmza: