Fazla Nedir?

İndirimli yemekten çok daha fazlası!

#fazlaiyi bir hareket başlattık!

Dünya üzerinde üretilen her 3 gıdadan 1’i israf edilirken 800 milyondan fazla insan her gün açlık ile mücadelesine devam ediyor. Tedarik zincirinin her basamağında farklı sebepler ile gıda kaybı ve atığı problemi ile karşılaşırken gıda israfı oluşumunun neredeyse yarısının tüketiciye dokunan adımlarda gerçekleştiği görülüyor. 

FAZLA uygulaması, bu küresel problemin farkındalığı ile yola çıkarak bireysel tüketicileri ve işletmeleri gıda israfını önlemek için bir araya getiriyor. Uygulama; kafe, restoran, pastane, market ve manav gibi işletmelerin yenilebilir durumda olmasına rağmen çeşitli sebepler ile satışını gerçekleştiremediği ve israf olma riski taşıyan taze ürünlerini en az %50 indirim ile tüketici ile buluştururken gıda israfının önlemeyi amaçlıyor.

İşletmeler için #fazlaiyi hareket!

Her gün binlerce işletme tezgahlarında bulunan taze yiyecek ve içeceklerin bir kısmını çeşitli sebepler ile satışa dönüştüremiyor. Üretim ve tedarik aşamalarında yaşanan belirsizlikler sebebiyle tezgahlarda kalan yiyecek ve içecekler; rengi ya da şekli gibi kozmetik sebepler ile tercih edilmeyen meyve ve sebzeler yenilebilir durumda olmasına rağmen çöpe gidebiliyor.

FAZLA uygulaması işletmelere, bu taze fakat çöpe gitme riski bulunan ürünleri tüketici ile buluşturarak satışa dönüştürebilecekleri ve gıda israfını önlerken ekstra finansal kazanç elde edebilecekleri bir platform sunuyor.

Tüketiciler için #fazlaiyi hareket!

Her geçen gün artan şehirleşme, yeni deneyimler, sosyalleşme derken alışkanlıklar değişiyor ev dışı tüketim artıyor. Bu durum bireysel tüketicileri maddi olarak zorlarken gıda israfı oluşumunun da artmasına sebep oluyor.

FAZLA uygulaması, işletmelerin taze fakat satışa dönüşmeyen ürünlerini sürpriz kutularda bir araya getirerek en az %50 indirim imkanı ile tüketicilere sunarken gıda israfının da önüne geçmek için onları bu hareketin bir parçası olmaya davet ediyor.