Come and join the #1

food rescue app of Turkey!

On FAZLA, you’ll find the most delicious foods and beverages of the stores nearby with discounted prices. 

Explore discounted tastes. Fight food waste. Protect our planet. Discover stores nearby. Share this excitement!

How Does Fazla Work?

1

Welcome!

It’s So Good To See You With Us.

Unfortunately, 1 out of every 3 foods produced in the world it’s wasted. We can reduce this together.
By eating a discounted meal…
How Does? Come on.

2

Opportunities around you with FAZLA
catch it here.

Through the application, you can find the over-produced flavors of the companies at discounted prices, and you can buy the ones you like right away. Thus, you can save these fresh flavors by eating at an affordable price.

3

With surprise boxes every time
experience a new excitement.

Businesses bring together their fresh products, which they produced that day but could not sell, in surprise boxes for you. So you find different flavors in every box you buy.

4

Come and get the surprise box you like at the specified time.

After purchasing the box you like from FAZLA, all you have to do is go to the establishment at the specified time, receive your box and enjoy the flavors in the box.

5

Are you ready to embark on a food rescue journey now?

Come on, surprise boxes are waiting for you.
You’ll have a hard time choosing
one has to start!

Why Fazla?

Explore Delicous Tastes with Discounts

Buy the most delicious surplus food and beverage of stores nearby with at least 50% discount, save money

JOIN THE FOOD RESCUE MOVEMENT

Save the surplus food and beverage of stores that will otherwise go to waste; help to reduce food waste.Protect the planet.

Taste The Surprise Box Experience

Discover the tastes that stores bring together inside your surprise box, purchase the one that you like, share this excitement.

ON THE MOVEMENT to combat food waste

Plus Kitchen'da sahip olduğumuz değer ve ilkeler ile sosyal sorumluluğu günlük hayatlarımız bir parçası olarak görüyoruz. Bu sebeple toplumsal ve çevresel etkimizi dikkatle takip ediyor ve her zaman sektöre örnek olmak için çalışıyoruz. Üzerinde yaşadığı Dünya'ya böyle içtenlik ile bakan ve sürdürülebilirliği işin kalbine koyarak gıda israfının önlenmesi için çalışan FAZLA bu anlamda gönülden bağlı olduğumuz bir uygulama. Birlikte fazladan fayda yarattığımız için çok mutluyuz.

Şuayİp Z.

Plus Kitchen

Kem Küm Egyptian Vegan ailesi olarak gıda israfına karşı oldukça hassas davranıyoruz. Durum böyle olunca FAZLA uygulaması ile tanışarak israfı önlemek için yeni bir harekette biz de yerimizi aldık. FAZLA'nın kullanım amacını ve israfı önleme çabasını biz çok seviyor ve destekliyoruz. FAZLA uygulaması ile gıda kurtarma hareketine katılan kullanıcıların da israfı önlemeye katkı sağladıkları için mutlu olduklarını gözlemliyoruz.

Hasan K.

Kem Küm Egyptian Vegan

Sürpriz kutu fikrine bayıldım! FAZLA sayesinde günün her öğününe uygun yiyecek ve içeceklere uygun fiyata ulaşırken satın aldığım her kutuda farklı lezzetler ile karşılaşmak çok heyecanlı. Hem bilmediğim restoranlar ile tanışıyorum hem de bildiğim mekanların denemediğim lezzetlerini deneyebiliyorum. Bunu yaparken de israfı önlüyorum!

Sedef B.

FAZLA'nın gelişimi için çalışırken bir yandan da bu uygulamanın kullanıcısı olmak çok keyifli. Gün boyu analizler, toplantılar, sunumlar derken oldukça koşturmacalı geçiyor; bazı günler akşam yemeği hazırlamak gözümde büyüyor. Böyle günlerde, eve dönüş yolunda, emek verdiğimiz bu uygulama üzerinden akşam yemeği alışverişi yapabiliyor ve hem zamandan hem cebimizden tasarruf edebiliyor olmak paha biçilemez! Tüm bunların yanında FAZLA sayesinde çok kolay bir şekilde Dünyamız için iyilik yapabilmek de mutluluk verici.

Aleyna K.

FAZLA ile ilgili en keyif aldığım şey uygulamanın gün geçtikçe büyümesini izlemek; bu beni FAZLA'nın yolculuğunun bir parçası yapıyor, kullanıcılarımızdan gelen yorumları, talepleri dinliyor ve FAZLA'ya ekliyoruz. FAZLA'yı kullanmayı da çok seviyorum çünkü yaşadığım dünya için kolayca iyi bir şey yapabilmemi sağlıyor, gıda israfını önlediğini bilmek ve kullanan arkadaşlarımla birlikte yeni yerler, yeni sürprizler keşfetmek de çok eğlenceli.

Merve K.

Hem çevre hem de cüzdan dostu bu uygulamayı çok sevdim. Ders arası arkadaşlar ile çevremizdeki sürpriz kutuları inceliyor, aldığımız yiyecekleri paylaşarak dolu bir öğle yemeği menüsü yapıyoruz. FAZLA sayesinde daha önce bilmediğimiz çok tatlı işletmeler ile de tanışmış olduk. Teşekkürler FAZLA!

Alİ E.

Do you have a store you want to suggest?

Brands Fighting with Food Waste

NOW is the time to embark on a food recovery journey!
Come on, join us!